2018.12.14. – Vakaras ant Raudonojo Kilimo

Kaip geltonų plytų kelias svajotojus veda į Smaragdo miestą, taip metams baigiantis į sostinę visos Lietuvos kertamkampiečius atveda Raudonasis kilimas. Kasmet prieš Kalėdas „Kertam kampą“ keliautojai vienam vakarui išsineria iš termo drabužių, po lova palieka kalnų batus, kuprines iškeičia į rankinukus, o vietoj irklų rankose grakščiai laiko šampano taures, bandydami bent iš antro žvilgtelėjimo atpažinti kitus ne ką prasčiau išsipuošusius bendražygius. Visiems susirinkus ir atsipažinus, „Kertam kampą“ kalėdinis renginys – nominacijų vakaras „Raudonasis kilimas 2018“ prasideda!

Renkasi dalyviai

Šįkart nerimastingąją keliautojų bendruomenę po savo stogu mielai priglaudė naktinis klubas „Malibu“, negailėjęs nei ryškiausių šviesų, nei skambiausių garsų iki pat paryčių. Bet iki šokių dalies dar teks palūkėti – oficialioji programos dalis susideda net iš keturių punktų (plius eigoje įsiterpęs nenumatytas – pats švenčiausias ir netikėčiausias – punktas).

Vyksta intensyvus pasiruošimas

Atgaivinti per metus susikaupusių įspūdžių perpildytą atmintį ėmėsi Julija, trumpai apžvelgusi „Kertam kampą“ įgyvendintus žygius, išvykas, projektus ir akcijas. Emocingais komentarais ar smagiu kikenimu palydimi renginių vaizdai vieniems tarsi vėl atgijo prieš akis, kitiems gi sukėlė šiokį tokį pavydą, o kai kurie galbūt pasiryžo kitais metais susemti kuo daugiau panašių nuotykių.

Ką KK veikė 2018 metais?

Suaugusiųjų prisiminimų juostai pasibaigus, į įsivaizduojamą sceną žengusi Dovilė pristatė ir mažiau kam matomus keliautojus – vaikus, išvardindama visus per metus nutikusius „Kertam kampą su vaikais“ nuotykius ir linksmybes.

„Kertam kampą su vaikais“ irgi daug nuveikė!

Apžvalgininkėms baigus darbą, priartėjo iškilmingiausia renginio dalis – labiausiai nusipelniusių / pasižymėjusių / pasireiškusių kertamkampiškosios bendruomenės narių apdovanojimai. Komisija išrinko 9 asmenis, kurių vardai iki kitų metų puikuosis „Auksinio kirvio“ riterių ir damų sąraše. Štai jie, šių metų ryškiausieji:

Kam atiteks „Auksiniai kirviai“?

 1. Metų naujokas – Mindaugas Stanevičius (dar kitaip vadinamas Kosmonautu ir Kiborgu), pribloškęs visus stipriu startu KK pulko gretose, kosminiais pokalbiais prie laužo kiauras naktis ir nežmoniška ištverme, skrodžiant Balkanus…sulaužyta koja.

  Metų naujokas Mindaugas

 2. Metų ruporas – Arnoldas Latvėnas, kirvio nusipelnęs už nesuvokiamai azartiškas pastangas nuvesti KK į pergalę bendruomenių konkurse bei diplomatinį-marketinginį atstovavimą, „kampiečių“ gyvenimą pristatant plačiajai visuomenei „Delfi“ reportaže.

  Metų ruporas – Arnoldas

 3. Metų palaikymas – Viktorija Šutaitė (labiau pažįstama kaip Kanarėlė), simpatijų nusipelniusi už nerealumą kai trūksta energijos bei už pamaitinimą, padrąsinimą ir palaikymą už rankos, kai to labiausiai trūko, ypač Jobanachiryje.

  Metų palaikymas – Viktorija

 4. Metų pašto karvelis – Karolina Morkūnaitė, papildžiusi KK paštą didžiausiu pluoštu atvirlaiškių su linkėjimais.

  Metų pašto karvelis – Karolina

 5. Metų antrininkas – Remigijus Klajūnas (tik ant paso – Žilinskas), tapęs vienu iš Vado kertinių ramsčių bei ryžtingai vedęs pėstininkų pajėgas iššūkių keliais Džambule, Sąšaukoje, „Kertam kampą per šimtinę“ ir aplink Šalčią.

  Metų antrininkas – Remigijus

 6. Metų Dievo Žodis – Irena Bružinskienė, Džambulo žygyje praturtinusi prelegentus dienos pamokymais iš liaudies išminties knygos (nuo tos dienos Guntauninkuose niekas nesigula be Dievo Žodžio).

  Metų Dievo Žodis – Irena

Šioje vietoje oficialiosios dalies planas kiek pasikoregavo – apdovanojimo atėjusi atsiimti Irena iš rankinuko tik šmakšt ir išsitraukė jau visiems pažįstamą Dievo Žodžio knygą! Sulaikiusiems kvapą ir įtempusiems ausis vakaro svečiams nuskambėjo jaukiai šventiškas pasakojimas apie stebuklus, pabrėžiant, kad didžiausi stebuklai esame mes patys. Sužavėtai publikai plojant, Irena vėl paslėpė knygą (neilgam – tik iki Džambulo) ir paslaptingai nusišypsojusi mostelėjo auksiniu kirviu. O nominacijų vakaras tęsėsi…

Skaitomas Dievo Žodis

 1. Metų operatorius – Saulius Pipiras, nuolat liekantis už kadro, tačiau atkakliai KK gyvenimo akimirkas paverčiantis judančiais meniniais vaizdais, iš kurių gimsta gausybė video filmų, liksiančių ir ateities kartoms.

  Metų operatorius – Saulius

 2. Metų žiniasklaida – Jurgita Lieponė, spalvinguose straipsniuose garbingai retransliuojanti Marijos Žemei KK vardą ir nuotykius.

  Metų žiniasklaida – Jurgita

 3. Metų sugrįžimas – Gita Žaliukienė, po ilgo ir liūdnai ilgesingo atotrūkio galingai ir uždegančiai grįžusi į kertamkampiečių šeimą.

  Metų sugrįžimas – Gita

Kirviams suradus savo šeimininkus, apdovanojimai dar nesibaigė. Į sceną žengusi Rasa pakvietė visus dar susilaikyti nuo veržimosi į šokių aikštelę ir vietoj to paploti fotografijų konkurso nugalėtojams. Jais tapti pretendavo 13 fotoaparato arba telefono mygtukus laiku nuspaudusių keliautojų, atsiuntusių 88 nuotraukas. Bet aktyvių balsuotojų ir vertintojų dėka, į dienos šviesą išvilkti trys nugalėtojai. Trečioji vieta atiteko Rimai Moškienei už pusiau paskandinto dviračio nuotrauką „Skersai Augustavo kanalų“. Antroje vietoje atsidūrė mistinį darinį nuotraukoje „Žygis Kuršių Nerijoje“ užfiksavęs Arnoldas Latvėnas. O pirmąją vietą nuskynė Svajūnas Paukštaitis (Cvaika, jei kam lengviau taip suprasti) su lengva erotika dvelkiančia nuotrauka „Drąsiausios merginos Monblano kalne“.

Nuotrauka nugalėtoja!

Visiems apsidovanojus, padėkojus buvusiems „Kertam kampą“ feisbuko puslapio administratoriams ir pasveikinus naujuosius, gaujos vadas Dalius pagaliau uždegė žalią šviesą šokiams, linksmybėms ir nevaržomam bendravimui! Nieko daugiau nelaukęs didžėjus prilipo prie pulto ir erdvę užtvindė puikiai pažįstamos melodijos. Šėlo rateliai, sukosi poros, girdėjosi pasakojamų kelionių įspūdžių nuotrupos, aidėjo tostai, skraidė aukštakulniai, laisvėjo kaklaraiščiai, instagramus tvindė asmenukės…

Išmušė linksmybių valanda!

Šventiniam vakarui virtus ankstyvu rytmečiu, kostiumai ir suknelės vėl nugula spintose, o vieną kitą valandą numigę kertamkampiečiai vėl lenda į žygio drabužius ir iškeliauja į kalėdinį žygį, ausyse dar tebeaidint nežinia ar tikrai buvusio, ar tik susapnuoto Raudonojo kilimo garsams…

Vieni dalykai baigiasi, kiti tuoj prasidės!

Emilija Karoblytė

Foto: Rasa Vasiliauskienė, Sabina Pranculienė, Arnoldas Latvėnas ir FB lobynai

Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas
Raudonasis kilimas