2024.06.07-09. – Tėvynės pakraščiais (XXXVI etapas)

Asta Simonaitienė

Kai pievos gardžiai kvepia medumi,

Švelnus vėjelis glosto mus kely,

Mes jaučiame beribį džiaugsmą.

Nes buvo labai gera mums kartu

Beveik apeiti Lietuvą aplink ratu,

Pajuntant visą grožį jos ir trauką.

2024 metų birželio 7-ąją dieną kuprinės ir vėl ant mūsų pečių. Pažangiesiems keliautojams jau 36- ąjį savaitgalį, keliaujant Tėvynės pakraščiais ir šiltai minint tokio žygio sumanytoją ir pradininką geografą bei keliautoją R. Krupicką. Be abejo, keliauja ir jo knyga „Turiu eiti“, kurios ištraukos visada šeštadienio vakarais, spragsint laužui, prabyla Daliaus lūpomis. Nuo jos pristatymo praėjo lygiai penkeri metai.

O mes su kiekvienu žygiu vis artėjame link jų pradžios. Dalius su Sabina bei aktyviausi KK keliautojai šiuose kraštuose jaučiasi kaip namie, nes visas veiksmas jau visai Guntauninkų pašonėje. Kackonys – Adutiškis – Rimaldiškė – ryčiausias Lietuvos taškas- Dysna – Didžiasalis- Tverečius. 17 gyvenviečių, visų nevardinsiu, bet „Džambulo“ dalyviams apylinkės turbūt ne kartą lankytos. Aš retesnė šių vietų lankytoja, tad daug naujo ir malonaus akims, nematytų vaizdų bei daug bunkerių.

Pakankamai lepino mus tiek oras, tiek čia gyvenantys ar vasarojantys žmonės. Malonūs pašnekesiai bei šaltas, visus skonio receptorius pažadinantis, putojantis gėrimas, kuriuo vaišino mus Arūnas. Jei ne kilometrų gausa prieky, tai dar būtume kalbėję ir kalbėję. Šeštadienio nakvynė svetingųjų Algirdo ir Jūratės prieglobsty ant Birvėtos upės kranto.

Šie žygiai ir žavi tuo, kad keliaudami ne tik pamatome, sužinome, atsipalaiduojame, bet ir sutinkame tiek nuoširdžių žmonių.

Kadangi sekmadienis – rinkimų diena, tai šią pilietinę pareigą atliekame jau artėjant link savaitgalio finišo. Didžiasaly. Dar viena nauja patirtis. Pagausinam ketvirtosios rinkiminės apylinkės rinkėjų aktyvumo procentus. Ir dar baltąsias pirštines atsivedam, kad skaidrumu būtume tikri. Tverečių pasiekiu su daug pūslių ant kojų. Remigijaus savaitgalio skaitliukas užfiksuoja 55 km. 15 laimingų keliautojų ir kelias namo pro Guntauninkus. Neaplenkiant keliautojų namų bei Juzytės gėrybių.

Ačiū Sabinai, Daliui bei visiems. Kad pasiilgstu ir gera žygiuoti kartu.

Pertraukėlė Adutiškyje.
Surask Briedį.
Kamojos atgaiva.
Šeimyniškai.
Skumbrės skonis.
Vakarienės belaukiant.
Rytas ant Birvėtos kranto.
Pietų metas.
Bendražygiai.
Link piečiausio Lietuvos taško.
Ribos.
Rapsų riebumas.
Pakraščių takyrais.
Partizanų mūšio vietoje Antanų miške.
Kryžkelė.
Pertraukėlė Didžiasalyje.
Baltosios pirštinės.