2023.06.23-25. – Joninės Pisa

Remigijus Žilinskas

Žinote Lietuvoje galima rasti daug įdomių vietovardžių pavadinimų. Pas mūsų kaimynus, Lenkus, taip pat. Taigi per Jonines pasirinkome plaukti upe kurios pavadinimas Pisa. Taip taip asociacijų daug ir taip tai ta pati upė kurioje dar 2019 metais buvome sumerkę irklus. Pisam per Jonines jau skambėtu banalokai, bet kad ir koks provokuojantis būtų upės pavadinimas ji tikrai graži. Kažkas minėjo, kad tai vingiuočiausia upė Europoje, bet ar tai tiesa sunku patvirtinti.

Ketvirtadienį pavakarę prisikabinę 16 baidarių ir katamaraną judame į Ptaki miestelio pakraštį kur steigiame bazinę stovyklą. Kadangi taip jau viskas susidėjo, kad vėluotai pajudėjome, tai finišo vietą pasiekėme jau švintant. Trumpa žvalgyba, rūke paskendę upės vingiai, bundančių paukščių balsais ir apie ketvirta ryto nešamos sėdmenis poilsiui. Kai kitiems tuo tarpu skamba žadintuvai ir ruošiasi kelionei. 6 ryto didysis ekipažas pajuda nuo spaudos rūmų pakelėje vis pasipildydamas nuotykių ištroškusiai kūneliais. Apie pietus sumerkiame irklus ir pajudame stovyklavietės link. Pirmą dieną prausė šiltas vasariškas lietus, vieni į tai nekreipė dėmesio, kitiems norėjosi irklais mojuoti greičiau. Po 24 kilometrų dreifavimo – irklavimo visi susitikome prie garuojančio vakarienės puodo. Kadangi orų prognozės buvo negailestingos šiam vakarui tai laužavietę įkūrėme po tiltu ir visi smagiai vakarojome skambant bardų muzikai.

Antrą plaukimo dieną, susikabinę baidarių pulkeliais, upės srovės nešami, į save gerdami visą upės grožį, sustodami smėlėtose jos pakrantėse, vandens procedūros, nuo saulės skaudančiais pečiais, o nuo juoko skaudančiais šonais, lengvais mostelėjimaisi atsidūrėme už 34 kilometrų nuo starto vietos. Vakare spragsintis laužas, žvaigždėtas dangus, žiupsnelis romantikos, istorijos ir juokas. Tiems kam pavyko išgyventi iki paryčių buvo apdovanoti nuostabiais pievas apklojančio rūko vaizdais.

Trečia dieną buvo likę plaukti visai nedaug tik 14 kilometrų, bet per pastarąsias dvi dienas laiko nuovoką paradę, visiškai atsipalaidavę užsimiršome, kad laukią autobusas. Rūstus ekipažo balsas užkūrė raumenų tonusą ir visų nuo grafiko atsiliekančių ekipažų irklai pradėjo suktis kaip vėjo malūnėliai. Sukrauname baidares ir pasidalinę į ekipažus atsisveikinę sukame namų link, atgal į darbus prie staklių. Tokios vat tai buvo tos 2023 metų Joninės.

Manta
Romantika
Rytas
Upė
Metas keltis
Laivai paruošti
Palapinių kaimas
Poilsis
Atspindys
Atspindžiai
Pasislėpėme nuo lietaus
Pisa katamaranu