2023.05.19-21. – Jobanachiris IX Skirmantės akimis

Skirmantė Vedrickaitė

Susitikimas 2023-05-19, Kaunas, “ Jobanachiris“. 7 ekipažai, kurie atvyko pasimėgauti gamta, jos garsais, kvapais ir skoniais, pajudėjo nežinia kur. Mat iki paskutinės minutės starto nei vienas gyvasis nežinojo starto ir finišo vietos.

Sekimas paskui autobusiuką pavadintą „Kertam Kampą“, ir jį vairuojantį, visų vadinamą vadą Dalių, ir jo norų vykdytojus, buvo toks ilgas, jog spėjome išgooglinti visus kairiuosius ir dešiniuosius intakus ir apskritai pasitobulinau geografinėse platybėse. Sprendimas buvo toks paprastutis, bet, geografiškai Dalius turi gebėjimų suvelti viską į tokį veltinį, kad net esant šalia Nemuno vistiek nesi tikras, kad tai iš Nemuno.

Užsirašiau į tuos, kurie padeda gamtos mėgautojams ir juos palaiko kas be nutiktų. Žodžiu, toliau tobulinau rūpesčio įgūdžius ir buvau stebėtoja. Stebėti tai ne taip pat, kaip mosikuoti irklu virš 40 valandų. Stebėjau kiekvieną sugrįžimą į postą ir išlydėjimą iš jo ir žavėjausi vandenininkų ištverme ir stiprybe, žavėjausi mylimo žmogaus kantrybe ir jėga. Žavėjausi palaikymo komanda ir jos rūpesčiu apie visus ir kievienu iš jų. Mačiau beviltiškas akis, kurios sakė lyg ir nebegaliu, bet sakau – vyrai liko tik 100 km. ir daug gražios gamtos, jeigu jau mėgaujatės, tai mėgaukitės iki galo!

Supratau, kad prieš upę nepasispardysi, kaip ir prieš kalnus. Ta pati gamta kitu pavidalu. Ir laikys tave taip pat vienodai tiek, kol supransi, kad gyvenime ne visada būna patogu ir reikia truputi pakentėti. Atims visus gyvenimo žaisliukus mažiausiai virš 40 val. Ir pasakys: vat dabar išgyvenk. Ir žinote ką? Išgyveno visi ir kiekvienas atskirai. Visi šaunuoliai ir kiekvienas atskirai. Finišas ir visų pergalė Kauno mariose.

Išmojuojam
Išlydėtuvės
Išrikiuoti laivai laukia plaukikų
Parirkluoja
Svarbi kiekviena poilsio minutė
Rūkas virš Nemuno
Anktyvas rytas
Poilsis trečiame punkte
Finišas
Už nugaros – 220 km