2023.03.14. – Keliautojų namelių tinklas Lietuvoje

Sabina Pranculienė

Sutikome gražią idėją. VŠĮ “Keliautojų nameliai” užsimojo plačiai – pradeda kurti keliautojų namelių tinklą Lietuvoje. Tokios trobelės veikia daugelyje užsienio šalių; juose žygeiviai gali praleisti naktį ar dvi be išankstinės rezervacijos, registracijos, dažnai nemokamai, arba už simbolinį mokestį. Lietuvoje turime tikrai daug apleistų pastatų. Būtų puiku, jei bent dalį jų būtų galima paversti laikino apsistojimo nameliais, skirtais keliautojams.

Idėjos autorė ir darbų iniciatorė Karolina sako: “Pirmasis keliautojų namelis – Ukmergės rajone, netoli Makio ežero – tvarkomas jau nuo rudens. Mūsų tikslas – jau šiemet šį, daugelį metų apleistą pastatą paversti į visai keliautojų bendruomenei atvirą erdvę. Tokią, kurioje kurioje pailsima po gero žygio, išsiverdama skaniausia sriuba iš to, ką randi kuprinės dugne, ir visu tuo gėriu pasidalinama su naujai sutiktais draugais. Mūsų 12 komandos narių pluša neatlygintinai. Bet idėjai reikalingas jau didesnis visų Jūsų palaikymas – ir pažadame, kad jau šiemet šis keliautojų namelis atvers duris visiems!“

VŠĮ „Kertam kampą“ nuoširdžiai palaiko šią Karolinos idėją. Prisidedame finansine parama ir remiame morališkai. Tikime gražia idėja ir linkime, kad tokie keliautojų nameliai kuo tankiau išsibarstytų Lietuvoje.