2020.07.04-19. – Lofotenai – Arkties rojus

Lofotenų žygio programa

07.04 – 20.00 val. išvykstame iš Vilniaus. Važiuojame per Lietuvą, Latviją, kol paryčiui atsiduriame Taline.

07.05 – Ankstų rytą keliamės keltu iš Talino į Helsinkį, ir toliau važiuojame per Suomiją. Nakvynei apsistojame gamtos prieglobstyje, ant Botnijos įlankos kranto.

07.06 – Toliau riedame per Suomiją, kertame Švediją ir atvykstame į Norvegijos miestą Bodė. Keliamės keltu į Veriojaus (Værøy) salą. Nakvynė laukiniame kempinge ant jūros kranto.

07.07 – Žygis po Værøy salos apylinkes. Palypėsime ant Nordlandsnupen (450m.) viršūnėlės. Aplankysime seną, istorinį Mastad kaimą, įipsime į Mahomet (439m.) viršūnėlę, grožėsimės laukinių paplūdimių ir kalnų vaizdais. Nakvynė laukiniame kempinge.

07.08 – Tęsime žygius po Værøy salos apylinkes. Palypėsime į Hornet (346m.) ir Haen (438m.) viršūnėles, vėl pasigrožėsime įspūdingais apylinkių reginiais. Vakare su keltu plauksime į Moskenes uostą ir apsistosime Å arba Sorvagen miestelio prieigose, laukiniame kempinge. 

07.09 – Nuo Sorvagen gyvenvietės pradedame trijų dienų pėsčiųjų žygį su kuprinėmis ir reikalingiausiais daiktais. Žygiuosime vaizdingomis vietovėmis, lipsime Munkeb (775m.) viršūnę. Nakvynė šalia Munkebu kalnų namelio, laukinėje gamtoje.

07.10 – Esant gero matomumo orui, norintys žygiuoja į aukščiausią pietų Lofotenų viršūnę Hermannsdalstinden (1029m). Nelipantys į viršūnę, galės ramiai grožėtis vietos apylinkėmis. Vėliau visi kartu žygiuojame iki Vinstad gyvenvietės, toliau ateisime į Bunes paplūdimį, aplankysime banginio slankstelį ir nakvynei įsikursime šalia Atlanto vandenyno pakrantės.

07.11 – Išeisime palaipioti po aplinkines kalnų keteras, esant geram orui palipsime į Helvestetinden viršūnę (513m.) Žygio metu grožėsimės kalnų tundros kraštovaizdžiu, gamta, drąsiausieji galės maudytis Atlanto vandenyne. Po pietų laivu plauksime Kjerk fiordu į Rene miestelį. Mūsų laukia skumbrių žvejybos atrakcija ir žuvies grill vakarėlis ant jūros kranto. Nakvynė laukiniame kempinge.

07.12 – Užlipsime į Reinebringen (448m.) viršūnę, nuo kurios atsiveria viena gražiausių Europos kraštovaizdžių. Po to pavažiuojame iki Bergland vietovės ir žygiuojame kalnų takeliais į Kvalviką paplūdimį, kur įsikursime laukinės gamtos prieglobstyje. Numatomas vakarinis pasivaikščiojimas iki Ryten viršūnės 543m., gėrėsimės Fuglhuken apylinkėmis.

07.13 – Grįžtame prie savo automobilių ir vykstame pasivaikščioti Nesland – Nusfjord pėsčiųjų taku. Nakvynė laukinėje gamtoje.

07.14 – Aplankome dar vieną gražiausių Lofotenų dešimtuko objektų, Justadtinden (738m.) viršūnė. Tai aukščiausias kalnas esantis rytinėje Vestvågøy dalyje. Nakvynė laukinėje gamtoje.

07.15 – Lekiam palypėti į Glomtinden (419m.) viršūnėlę, kur sudėliosime visus geriausius savo kelionės vaizdus. Nakvynė Svolvear arba kitame pakeliui esančiame kempinge.

07.16 – Laisva diena, kuri gali būti panaudojama bet kada.

07.17 – Išvykimas iš Lofotenų į Oulu prieigas. Nakvynei apsistojame gamtos prieglobstyje, ant Botnijos įlankos kranto.

07.18 – Vykstame į Helsinkį, vakare paskutiniu keltu keliamės iš Helsinkio į Taliną

07.19 – Anksti ryte grįžtame į Lietuvą.

Pastaba: paryškinti objektai yra įtraukti į dešimties gražiausių Lofotenų objektų sąrašą, kuriuos rekomenduojamą aplankyti.

 

Numatoma žygio kaina – 700 eurų (į kainą įeina transporto paslaugos, plaukimai laivais, maitinimas 3 kartų per dieną maitinimas, kempingas, parkingai, galimi kelių mokesčiai, „Kertam Kampą“ sėkmės mokestis).

 

Programa gali būti koreguojama atsižvelgiant į oro sąlygas, žygeivių savijautą ir kitas nenumatytas aplinkybes!